Головна
Про Нас
Новини
Історія
Наука
НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ІНМ-НТУУ "КПІ"
Аспірантура
Захист дисертацій
Вчена рада
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
Профспілка
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ
Інформація про держ. закупівлі
e-mail
Пошукова система
"Надтверді матеріали"
Бібліотека
Конференції
Виставки
Обладнання центру
Контакти Центру
Порядок оформлення заявок

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України

1961-2011

  • Обґрунтовано формування при надвисоких тисках і температурах 2-х і 3-х елементних надтвердих структур (сBC2N, MgB2, MgB12, AlMgB14 і ін.).
  • Отримано (синтезовані) монокристали алмазу з напівпровідниковими властивостями, в тому числі з металевим типом провідності, за рахунок контрольованого легування і розподілу в об"ємі кристала домішки бору і азоту.
  • Вивчено їх електрофізичні і електронні властивості, встановлені механізми електропровідності.
  • Встановлено точні значення модулів пружності, міцності при стисненні, в"язкості руйнування кристалів алмазу і КНБ, їх полікристалів.
  • Вивчено умови адгезійного контакту склокерамічних покриттів і зерен алмазу.
  • Отримано мікро-, субмікро- і нанопорошки алмазу.
  • Встановлено закономірності капілярних процесів в розчинах вуглецю і BN в розплавах металів і їх нітридів, що ведуть до утворення при високому тиску центрів кристалізації алмазу, cBN і їх зростання, вивчена термодинаміка процесу кристалізації, побудовані діаграми стану багатокомпонентних систем при високому тиску.
  • Визначено закономірності формування структурованих композитів абразивного призначення з алмазними і КНБ зернистими наповнювачами в металевих, склокерамічних і резінополімерних матрицях.
  • Вивчено процеси електро-, хімо- і механічного руйнування матеріалів, що обробляються алмазними і КНБ інструментами.
  • Вивчено закономірності зносу і руйнування контактних алмазних і КНБ зерен, закріплених в різних зв"язках, при абразивній обробці металевих (сталь, титан, алюміній) і неметалічних (кераміка, скло, композити) матеріалів.
  • Вивчено формування алмазоудержівающіх металопокриттів в процесах гальванопластики і гальваностегії.
  • Визначено можливість прискорення нарощування на затравки вуглецевої маси в процесі кристалізації великих алмазних кристалів як безбарвних, так і різного забарвлення, методом температурного градієнта.
  • Визначено закономірності механіки руйнування алмазсодержащего композитів з твердосплавної і металевими матрицями і встановлені уточнені характеристики їх міцності, зносу і в"язкості руйнування при статичних і динамічних навантаженнях.
  • Розвинені основи термомеханіки малоциклового деформування і оцінки граничного стану з числовим розрахунком розподілу механічних і термічних напруг в багатоелементних апаратах високого тиску з різномодульний матеріалів в широкому інтервалі температур нагрівання.
  • Розвинена теорія термомеханіки для опису процесу фазового переходу графіту в алмаз методами чисельного комп"ютерного моделювання з урахуванням зміни характеристик різномодульний матеріалів реакційної суміші при високому тиску і температурах в умовах кристалізації алмазних зерен з розплаву при надвисоких тисках.
  • Створено нове обладнання і розроблені методики для дослідження in situ і фазових перетворень при надвисоких тисках в алмазних ковадлах, визначення стану електропровідної поверхні методом скануючої тунельної мікроскопії з використанням алмазних напівпровідникових наноінденторов, а також для високотемпературного термічного аналізу при високому тиску.
  • Вивчено механізм впливу високого тиску і температур на структуру, надпровідні і механічні властивості високотемпературних керамічних надпровідників, досліджені процеси формування надпровідних з"єднань.
  • Вирішені завдання механіки і теплофізики контактної взаємодії при алмазному мікроточеніі оптичних виробів з алюмінію, механіки і физикохимии контактної взаємодії при точінні різцями, оснащеними ПНТМ на основі КНБ, деталей машин із загартованих сталей, з наплавленими і напиленням захисними покриттями, в тому числі деталей складної форми.
  • Розвинені уявлення про технологічний управлінні станом поверхневого шару і експлуатаційними властивостями деталей машин, при обробці інструментами, які містять робочу частину з НТМ.

На головну

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України
Коротка довідка про діяльність Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Хроніка найважливіших подій ІНМ ім. В.М. Бакуля і НТАК «АЛКОН»
РОЗДІЛ I. ПЕРЕДІСТОРІЯ НАРОДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ
РОЗДІЛ ІІ. ПОЧАТОК АЛМАЗНОГО ШЛЯХУ (60-ті роки)
РОЗДІЛ III. РОЗШИРЕННЯ І ПОГЛИБЛЕННЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (70-ті роки)
РОЗДІЛ IV. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЙ І ВІДДІЛІВ
РОЗДІЛ V. РОЗВИТОК НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ІНСТИТУТУ ДЛЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (80-ті роки)
РОЗДІЛ VI. НА ЗЛАМІ ЕПОХ (90-ті роки)
РОЗДІЛ VII. ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
РОЗДІЛ VIII. НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, ІНФОРМАЦІЙНО-РЕКЛАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РОЗДІЛ ІХ. НАУКОВА ШКОЛА БАКУЛЯ - НОВІКОВА
РОЗДІЛ Х. ГРОМАДСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЗА 50 РОКІВ
ФАКТИ І ЦИФРИ ІСТОРІЇ ІНМ

Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: secretar@ism.kiev.ua