Відділ № 22. Інформаційних технологій і інноваційної діяльності
КУЛАКІВСЬКИЙ Володимир МиколайовичСтарший науковий співробітник, к.т.н., завідуючий відділом
тел.: 468-86-40 моб.тел.: 050-358-90-44 e - mail : kvn@ism.kiev.ua Напрям досліджень - розвиток інформаційно-комунікаційних технологій підтримки досліджень в галузі надтвердих матеріалів. Створення знання- орієнтованої інформаційної системи. Матеріалознавство. https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=7006566978
|
Науковий напрям
Розвиток теорії дослідження і побудови знання- орієнтованої інформаційно-пошукової системи на основі корпоративних баз даних, встановлення закономірностей і тенденцій розвитку науки про надтверді матеріали, онтологій і системи управління трансфером відкритих інноваційних науково-технологічних розробок в предметній області "надтверді матеріали".
Завдання відділу
- Розробка автоматизованої інформаційної системи управління знаннями інституту, методик інтелектуального аналізу і обробки інформації.
- Cистематизація, обробка, зберігання і оновлення інформації за допомогою систем управління базами даних.
- Автоматизований аналіз науково - технічній інформації за допомогою методик штучного інтелекту - нейронних мереж і експертної системи, а також за допомогою статистичних і семантичних методів .
- Створення бази знань предметної області "Надтверді матеріали", її впровадження в традиційний процес формування і виконання наукової тематики Інституту .
- Наукове і технічне редагування наукових статей і інформаційних матеріалів, редагування, підготовка до друку і поширення журналів "Сверхтвердые материалы", "Інструментальний світ".
- Розробка програмних систем управління планово-організаційною, фінансово-обліковою, кадровою, патентно- публікаційною діяльністю і документообігом інституту на основі відповідних баз даних.
- Розробка і впровадження автоматизованої інформаційної системи НТАК "АЛКОН". Розробка інвестиційних проектів і пошук інвесторів.
- Впровадження і підтримка функціонування інформаційних і телекомунікаційних технологій, систем і мереж, програмно-апаратних комплексів, WWW-представництва ІНМ в мережі Інтернет, організація інтернет-конференцій.
- Розвиток взаємовигідних міжнародних науково-технічних зв`язків, виконання спільних науково-дослідних проектів зі збереженням національних пріоритетів, міжнародний обмін науковою інформацією, спільне публікації наукових статей і монографій.
- Підтримка молодих учених, аспірантів, докторантів і талановитої студентської молоді.
- Створення нових, розвиток і вдосконалення існуючих робочих місць.