Структура відділу №4
Лабораторія адитивних технологій
Куратор лабораторії кандидат технічних наук Матвійчук Олександр Олександрович |
У відділі функціонує лабораторія «Адитивних технологій», основним завданням якої є 3D друк заготовок з металокерамічних твердих сплавів або з інших споріднених матеріалів для цілей інструментального та конструкційного призначення. Здійснюються дослідження та відпрацювання PDS (Printing/Debinding/Sintering) процесів, які включають: Термопластичний 3D друк твердосплавних заготовок наповнених твердосплавними сумішами типу WC-Co, WC-Ni або (Ti,W)C-WC-Co, відгонку зв’язуючого з надрукованих заготовок, їх нормалізуюче та рідкофазне спікання. Для цього виконуються роботи по підбору складових зв’язуючої системи, оптимізації їх складу, дослідження їх наповнювання твердосплавними сумішами та визначення реологічних властивостей; виготовлення з наповнених термопластичних сумішей філаментів для пошарового 3D друку, відпрацювання параметрів друку, відпрацювання режимів відгонки та спікання.
Відповідно проводяться оптимізація за допомогою комп’ютерного моделювання фізико-механічних властивостей наповнених філаментів від виду зв’язуючого, виду наповнювача та ступеня наповнення, дослідження процесів ущільнення при спіканні.
Принтер Prusa i3 nextgen | Планетарний кульовий млин РМ100 | Екструдер Wellzoom |
Металографічна лабораторія
Куратор лабораторії кандидат технічних наук Гнатенко Ірина Олександрівна |
Для визначення основних параметрів мікроструктури та фізико-механічних властивостей спечених зразків вольфрамвмісних композитів наявна Металографічна лабораторія.
Основними завданнями лабораторії є:
– удосконалення методів металографічного аналізу структури твердих сплавів та вольфрамовмісних композитів;
– дослідження процесів формування структури та фізико-механічних характеристик твердих сплавів та композиційних матеріалів, визначення впливу на них різних стадій технологічного процесу виробництва спечених порошкових композитів;
– надання оцінки якості твердосплавної продукції, обґрунтовані експертні висновки і рекомендації з удосконалення технологічних процесів отримання твердосплавних виробів підвищеної якості;
Тринокулярний металографічний мікроскоп XUM102 | Мікротвердомір ПМТ-3 |